Elos ir Mičo paslaptis – Jessica Sorensen (knyga)


knygos apžvalga

Ela myli Mičą, Mičas myli Elą. Viskas juk taip paprasta.
Tačiau kai kas nutinka ir Ela nusprendžia pabėgti nuo savo ankstesnio gyvenimo. Ji viską meta, išsikrausto į kitą miestą, pradeda mokytis koledže, labai pasikeičia ir bando viską pamiršti – labiausiai Mičą.
Tačiau praeitis ją vėl prisiveja, o jausmai pasirodo esantys stipresni už protą…


viršelis Pagrindinė informacija:

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2013
Originalus pavadinimas: The Secret of Ella and Micha
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: The Secret
Patartinas amžius: +17
Žanras: jaunimo literatūra, realistinė literatūra, romantika, koledžas
Puslapių skaičius: 280
Pasakotojas: mergina ir vaikinas
Kaip gavau knygą? pasiėmiau iš bibliotekos
Autoriaus puslapis: http://www.jessicasorensen.com


autorė

Autorė teigia norėjusi būti rašytoja jau būdama aštuonerių. Kol kiti vaikai žaisdavo lauke, ji sąsiuvinyje kraigliojo istorijas apie vaiduoklius tigrus ir keliones po Afriką. Tiesa, vėliau ši aistra kiek priblėso, ji užaugo, ištekėjo, susilaukė vaikų, tačiau visada jautė, kad kažko trūksta, tad Jessica Sorensen panoro vėl kurti istorijas, veikėjus ir siųsti juos į nuotykius. Elos ir Mičo paslaptis buvo pirmoji jos šio žanro knyga (jos bagaže yra keletas serijų apie vampyrus, angelus). Šios istorijos idėja kilo iš besikartojančio sapno, kurio rašytoja negalėjo nusikratyti. Galiausiai šie veikėjai pavergė jos širdį ir ji panoro parašyti istoriją apie juos. Kad jų kova būtų reali ir tikėtina, autorė turėjo nemažai patyrinėti internete. Ji kalbėjosi su žmonėmis, klausėsi. Mėgino suprasti. Galiausiai ji pajuto suprantanti savo veikėjus ir jų sudužusius pasaulius, ir apie tai yra ši istorija.

Taip taip, veikėjų gyvenimai tikrai nėra lengvi. Miestas, kuriame gyveno Ela ir Mičas tiesą sakant galėtų labai priminti bet kurį mažesnį Lietuvos miestelį, su vietiniais vaikėzais, dideliu nedarbu ir nusikalstamumu. Todėl šie veikėjai privalo būti stiprūs, kitaip niekaip neišgyventų tame žiauriame pasaulyje. Tačiau Ela nežino, ar gali išlikti, ar gali išlaikyti sveiką protą, todėl pabėga iš to pasaulio, neišduodama net savo geriausiam draugui, kur dingusi. Štai taip prasideda knyga. Bet kažkada ji vis tiek turės grįžti, ir tai nutinka pasibaigus pirmiesiems jos mokslo metams koledže.  Vasara namie gali viską pakeisti. Bet Ela nenori grįžti į seną gyvenimą, ji kaip gyvatė išsineria iš senosios odos, sukuria naują merginą ir nori likti tokia, kokia šiuo metu yra.

Bet tuos aštuonis mėnesius, kol ji buvo dingusi, vienas žmogus jos labai ieškojo.

Pirmos mintys, kylančios rašant šią apžvalgą, kad ši knyga tikrai labai aistringa ir… seksuali.  Istorijoje netrūksta nei keiksmažodžių, nei meilės scenų, todėl, jei pastebėjote, ji yra skirta vyresniems nei 17 metų skaitytojams. Ir galiu pasakyti, kad ta aistra labai įtaigiai perteikiama. Autorė moka keliais žodžiai nupiešti tokį paveikslą, kad net vaizduotė įsisiautėja. Netgi pasitikrinau, ar jos krepšelyje nėra knygų suaugusiesiems (pasirodo yra 😀 ).

lenktynėsŠioje Elos ir Mičo istorijoje yra visko – draugystės, meilės, aistros, adrenalino, pavojų, greičio… mirties nuojautos, mirties ir sudužusių likimų.

Paskutiniu metu skaičiau nemažai knygų apie tobulas šeimas. Bet šioje knygoje ko gero tik vienas veikėjas turi mylinčią pilną šeimą, o  Elos šeima tikriausiai ir yra priežastis, kodėl ji bijo dėl savęs. Jos tėvas alkoholikas, mama su psichikos sutrikimais, visa jos ir Mičo vaikystė buvo nekokia, jei ne vienas vaikino patėvių, jie net nežinotų, kas tai yra normali vaikystė. Skaitėte Angelų įsiveržimą? Pernyn irgi turi susigyventi su motina turinčia psichikos sutrikimų. Šioje knygoje viskas kiek kitaip, Ela jaučiasi emociškai sužalota, nenori net geriausiai naujai draugei pripažinti, kokia ji buvo senajame gyvenime, nes dabar ji naujoji Ela.

piešimasVeidrodžiai pro mano fasadą žvelgia kiaurai. Jie numano, kokia buvau anksčiau: garsiai kalbanti, nieko nepaisanti mergina, kuri atvirai rodo visam pasauliui tai, ką jaučia. Buvau be jokių paslapčių.
Tačiau dabar paslaptys – mano esmė.

Galite numanyti, kad nutiko kažkas baisaus. Bet jos draugas Mičas nenuleidžia rankų ir beldžia per tą ledinį fasadą, kadangi myli ją tokią, kokia ji buvo nuo pat vaikystės.

Matai, vis dėlto senoji Ela dar gyva,- jis pasipūtęs šypteli riedėdamas per sankryžą.- Reikėjo tik šiek tiek ją stumtelėti.

Šalia šios istorijos vyksta ir dar kelios. Viena jų man buvo labai įdomi, tačiau ji tikriausiai bus daugiau išplėtota kitose dalyse. Autorė leidžia suprasti, kad kažkas vyksta tarp geriausių ir labai skirtingų Elos ir Mičo draugų Lilos ir Etano – turčių dukrelės ir paprasto miestelio mechaniko (pasirodo apie juos yra sukurta šalutinė istorija). Visa knyga labai sutelkta į pagrindinę liniją, todėl kitos apeinamos labai iš tolo, tikiuosi kitose knygose bus visko daugiau!

Finiše galiu pasakyti, kad ši istorija man tikrai labai patiko, buvo nenuobodi, kiek pavojinga, labai aistringa, įtraukianti ir iš tiesų nekasdieniška. Perskaičius galėtų pasirodyti, kad tai istorija be tęsinio, bet jų bus netgi trys. Plius yra trys šalutinės istorijos, taigi serija visiškai nekukli 😀 Tikrai nekantriai lauksiu tolesnių istorijų apie šiuos veikėjus! Kadangi abejojau duoti keturis ar penkis kačiukus, tad skiriu keturis, už Lilą (ir neatskleistas jo problemas) ir Etaną.

 Visi originalūs šios serijos viršeliai:

serija

4

3ca8ba3f6671f0d51d816d0434e36685

Reklama

2 thoughts on “Elos ir Mičo paslaptis – Jessica Sorensen (knyga)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s