Visiems vaikinams, kuriuos mylėjau – Jenny Han (knyga)


Kas būtų, jei penki vaikinai, kuriuos kitados buvai slapta įsimylėjusi, sužinotų apie tavo jausmus? Negana to, visi penki sužinotų tą pačią dieną?…

Šešiolikmetė Lara Džinė – tikra svajoklė ir romantikė. Nors buvo kelis kartus įsimylėjusi, nė vienam vaikinui taip ir neprisipažino apie savo jausmus. Užtat kiekvienam parašė po laišką. Žinodama, kad tie laiškai niekada nebus išsiųsti, juose drąsiai išliejo slapčiausias savo mintis. Dabar tokių laiškų net penki ir jie saugiai paslėpti mamos dovanotoje dėžutėje. Kol vieną dieną kažkas juos suranda ir išsiunčia! Penki vaikinai vienu metu sužino, kad Lara Džinė įsimylėjusi kiekvieną iš jų. Šiam penketui, be kitų, priklauso vyresniosios sesers draugas Džošas ir geidžiamiausias mokyklos vaikinas Piteris. Tokių dalykų mergina nėra patyrusi net baisiausiame sapne. Padėtis darosi nenuspėjama. Larai Džinei teks gerai pasukti galvą, kaip išbristi sausai iš vandens, o jos gyvenimas nė iš tolo nebebus toks, koks buvo pirmiau. Bet gal tai tik į gera?

Jei mėgstate tikroviškas ir jausmingas istorijas, ši smagus pasakojimas, kuriame susipina lemtingos klaidos, kurioziškos situacijos ir romantiškos dramos, nukels jus į devintą dangų.

Teen Vogue

 


 cdb_Visiems-vaikinams-kuriuos-mylejau_z1Pagrindinė informacija:

Kalba: anglų/ lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2014 – anglų k., 2015 – lietuvių k.
Originalus pavadinimas: To All the Boys I’ve Loved Before
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: To All the Boys I’ve Loved Before/Visiems vaikinams, kuriuos mylėjau
Patartinas amžius: +13
Žanras: jaunimo literatūra, realistinė literatūra, mokykla, humoras
Puslapių skaičius: 336
Pasakotojas: mergina
Autoriaus puslapis: http://dearjennyhan.com/


autorė
Jenny Han

Jenny Han yra amerikietė rašytoja, savo pirmąją knygą paaugliams išleidusi dar besimokydama koledže (Shug). To All the Boys I’ve Loved Before istorija gimė iš pačios autorės gyvenimiškos patirties. Pasirodo, ji pati būdama paauglė rašė ilgus meilės laiškus (net 14 lapų!) vaikinams, kuriuos norėjo pamiršti ir visus juos išsaugojo dėžėje skrybėlėms. Žinoma ji labai džiaugiasi, kad jai nenutiko taip, kaip jos knygos herojei.  Pagrindinė veikėja netgi turi Jenny Han bruožų – ji taip pat turi keistenybių, yra nekokia vairuotoja, mėgsta kepti ir yra labai artima su savo seserimi, kuriai ir dedikavo šią knygą.

Šios knygos ekranizavimo teises nusipirko Will Smith įrašų kompanija Overbrook Entertainment, scenarijų rašo Annie Neal.

Taigi. Net nežinau nuo ko pradėti. Gal nuo to, kad tai istorija apie Larą Džein Song Covey, kuri gyveno visiškai paprastą, sutvarkytą gyvenimą iki savo baigiamųjų metų mokykloje. Ji turi dvi seseris – vyresniąją Margo, kuri nuo rudens išvyksta studijuoti į Škotiją, ir dešimtmetę Kateriną, beprotiškai svajojančią apie šunį. Jų šeima nėra pilna, mergaites augina tėtis, kuris dirba ligoninėje. Mirus mamai šeimos galvos vairą perima vyresnėlė Margo – ji yra tikrai motiniškas personažas, nors ir apskaičiuojantis viską, kaip koks kalkuliatorius. Lara Džein niekaip nesupranta, kodėl jos vyresnioji sesuo išvyksta mokytis taip toli, nes ji pati net negali pagalvoti, kad paliktų Kitę ir tėtį. Bet, nors knygoje ir neužsimenama apie tai, bet galima spėti, kad Margo tikriausiai nori atitrūkti nuo šeimos, pareigų ir pradėti gyventi savo gyvenimą. Išvykus seseriai sugriūna visa įprastinė tvarka.

Istorijoje yra du vaikinai. Vienas Larai Džein yra visiškai nepasiekiamas (Džošas), nors ji be atsako myli jį nuo ankstyvos paauglystės, o kito ji net nebesugalvotų įsimylėti (Piteris). Bet abu jie netikėtai gauna jos kadaise rašytus meilės laiškus, kuriuose ji išlieja savo jausmus. Laiškai iškeliauja ir dar trims vaikinams. Va tada ir užsisuka veiksmas 😀

Kaip tai nutiko?

Susmukau ant grindų. Dažnai sapnuodavau, kad reikia nuogai eiti į mokyklą, paskui – kad turiu nuoga laikyti muzikos egzaminą, nors esu jam visiškai nepasiruošusi, nė nelankiusi tokių pamokų, ir kad per tą egzaminą kažkks nepažįstamasis grasina mane nužudyti. Tokių košmarų buvo daugybė, jie nuolat keitėsi.

Nuo pat pradžių autorė užmena mįslę, kaipgi tie laiškai taip stebuklingai su visa  dėže skrybėlėms dingsta iš spintos ir sugriauna nusistovėjusį, ramų Laros Džein gyvenimą. Kad išvengtų pažeminimo ir atsigintų Džošo klausimų, ji tik dar labiau susipainioja ir įpainioja į šią istoriją Piterį – populiarų vaikiną, su kuriuo leisdavo laiką būdami vaikai.

Istorija galbūt kažką miglotai primena, bet susiskaito tikrai smagiai ir lengvai. Veikėjai visi yra labai skirtingi, o mano mėgstamiausia žinoma buvo mažoji sesutė, kuri su olimpiniu užsispyrimu kaulijo šuniuko ir šiaip turėjo neabejotinai gerą skonį.

Žinoma labai įstrigo tai, kad mergaitės labai stengiasi nepridaryti problemų savo tėvui, kuris labai stengiasi ir pats. Kone ideali šeima! Dukros pačios tvarko namus, daro valgyti, apsiperka, rūpinasi tėvu, o jis stengiasi padėti joms neatitrūkit nuo savo korėjietiškosios motinos pusės, nors kartais tai ir nelabai išeina. Bet tikrai smagu skaityti apie tokias darnias šeimas, kaip ir Jei pasilikčiau, ar Mano gyvenimas šalia istorijose.

Iš tiesų šis pasakojimas atskleidžia vieną kiekvienam natūralią viltį – mylėti ir būti mylimam. Lara Džein rašė laiškus vaikinams, kuriuos manė mylinti, bet kurie nejautė to paties ir jai (ar iš viso buvo ne tos lytinės orientacijos). Ji svajojo apie berniuką, mylintį kitą. O galbūt mylėjo pačią meilę? Nes kaipgi įmanoma parašyti laišką, įdėti jį į voką ir nebemylėti? Ji niekada neturėjo vaikino, tikiausiai bijodama, kad nesulauks to paties, ką jaučia. Ir vienas iš tų dviejų vaikinų padės jai suprasti, kas gi yra ta meilė – žodžiai, jausmas pilve, ar darbai.

Nebeketinau daugiau bijoti. Norėjau būti drąsi. Troškau… pradėti gyventi. Mylėti vaikiną, įsimylėjusį mane.

Laaabai norėčiau, kad šią knygą išverstų į lietuvių kalbą, neabejotinai ją nusipirkčiau ir dar kartą perskaityčiau. Kai kas pasakytų, kad knyga banaloka, bet tikrai nebuvo tokia nuspėjama kaip tikėjausi, iki pat pabaigos spėliojau, kas gi išsiuntė tuos meilės laiškus. Jei norite lengvos, šiek tiek komplikuotos istorijos be didelių „Beveik suaugę“ knygų serijos dramų, tada ši knyga tikrai jums.  Vienintelis mano nekenčiamas minusas – numanoma pabaiga… Jei nebūtų tęsinio, kurio galima tikėtis kitais metais, tada supykčiau ir nubraukčiau vieną kačiuką, o dabar su nekantrumu laukiu antros serijos dalies!

4

3ca8ba3f6671f0d51d816d0434e36685

Reklama

2 thoughts on “Visiems vaikinams, kuriuos mylėjau – Jenny Han (knyga)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.