The 100 (šimtukas) – knygos ir serialas


 Knygos gali pavirsti ne tik filmais, tačiau ir serialais. The Hundred knyga dar nebuvo pasirodžiusi, o jau buvo kuriamas serialas. Tai tikrai retas reiškinys. Taigi, apie ką yra knyga ir serialas?

 


Autorė

Savo karjerą leidyboje Kass Morgan pradėjo kaip redaktorė. Beje, šias pareigas ji vis dar eina, kai nerašo savo romanų. Tačiau, nors ir tikėjosi, kad dėl jos dirbamo darbo knygos rašymas bus lengvesnis, ji pripažįsta, kad siaubingai klydo. Taip nebuvo. Autorė, paklausta, kaip gi jai kilo mintis parašyti šią istoriją, atsako, kad Alloy (Alloy Entertainment) susisiekė su ja, pasakė pagrindinę idėją – 100 jaunuolių nusileidžia į Žemę patikrinti, ar ji gyvenama – ir leido autorei sukurti aplink šią mintį visą pasaulį, istoriją.

Kass Morgan yra mokslinės fantastikos fanė, ypatingai Homecoming sagos (ji pasakoja apie grupę žmonių atkeliavusių iš tolimos planetos iš naujo apgyvendinti Žemės) ir kiti šio žanro mėgėjai gali pastebėti jos kūryboje šį šabloną. Jai buvo neįtikėtinai smagu naršyti po visokius dalykus, papasakoti tai, kas susikaupė jos galvoje. Nors The 100 knygą padėjo suformuoti daugybė kitų autorių mokslinės fantastikos kūrinių, autorė buvo nustebusi, kad daugiausiai įtakos darė pradedant nuo knygos Musių valdovas ir baigiant autoriumi Charles Bukowski, kuris rašė apie pačius įvairiausius dalykus: paprastų amerikiečių skurdų gyvenimą, alkoholį, rašymą, arklių lenktynes ir kita.

Autorė nuo pat pradžių žinojo, kad jos istorija bus pasakojama iš daugybės veikėjų perspektyvos.

Autorė filmavimo aikštelėje.

Ji žinojo, kad jai prireiks mažiausiai dviejų veikėjų, kad galėtų parodyti  skaitytojams, kas gi vyksta ir Žemėje, ir kosmose. Tačiau šio skaičiaus buvo per mažai. Visas smagumas autorei rašant šią istoriją buvo tas, kad jai buvo įdomu sužinoti, kuris veikėjas ką darys, kaip jausis būdamas Žemėje. Net juokais sako, kad turbūt CW televizija taip norėjo paversti jos kūrinį televizijos serialu, kad galėtų sukurti skinny dipping (pasiplaukiojimo nuogiems) sceną  😀

Kass Morgan nustebusi prisipažįsta, kad būtent Bellamy buvo pirmasis veikėjas, kuris “atėjo“ pas ją. Tai ją nustebino todėl, kad ji nieko bendro neturi su… pasipūtusiuoju tremtiniu, kuris seka paskui savo seserį. Tačiau autorė prisipažįsta, kad todėl, kad šis veikėjas nesiekia kam nors padaryti įspūdį, jį aprašyti buvo paprasčiau.

Autorė filmavimo aikštelėje.

Paklausta, kaip jos kūrinys atkeliavo į televizijos ekranus, autorė atsako, kad tai paprasčiausiai buvo vienas iš tų atvejų, kai kažkas atsiranda tinkamu laiku; CW norėjo sukurti kažką iš mokslinės fantastikos ir jos knyga The 100 buvo tai, ko jie ieškojo. Autorė sunkiai gali patikėti, kaip greitai viskas įvyko. Ji buvo tik baiginėjanti tvarkyti savo paskutinį rankraštį, o CW jau filmavo pilot (pirmąją, bandomąją) seriją.

Vienintelė autorės baimė, kai buvo kuriamas serialas, kad žmonės nemanytų, kad knyga buvo parašyta pagal serialą. Tačiau, tai, kad serialas pasirodė jau gerokai po knygos išleidimo, šią problemą nuvaikė į šalį.

Kadangi autorė dirba pilnu etatu kaip redaktorė, ji dažniausiai rašo savaitgaliais, nebent artėja termino pabaiga. Tada ji rašo ir naktimis gerdama kavą, dietinę coca colą. Autorei patinka rašyti kavos kavinėse (Lietuvoje atitikmuo būtų Vero Cafe).

Daugiau apie autorę galite skaityti: ČIA  ir ČIA


Knygos

‘’The 100’’ (Rugsėjo 3d. 2013)
Šiame futuristiniame pasaulyje žmonės gyvena milžiniškoje kosminėje stotyje, toli nuo radiacijos paveiktos Žemės. Čia už kiekvieną nusikaltimą yra baudžiama mirtimi, o nepilnamečiai iki 18 metų yra uždaromi į kalėjimą. Sulaukę pilnametystės jie yra persvarstomi.
Niekas nežino kada ir ar iš vis bus galima grįžti atgal į gimtąją planetą. Bet galiausiai baigiantis svarbiausiems ištekliams ir didėjant populiacijai, vyriausybė supranta, kad jie turi grįžti namo, kol dar ne per vėlu. Jie nusprendžia išsiųsti šimtą nepilnamečių nusikaltėlių atgal į Žemę, kad įsitikintų, ar saugu grįžti.
Paaugliai nusileidžia nuostabaus grožio planetoje, kurią visą savo gyvenimą galėjo stebėti tik iš viršaus. Susidūrę su šio naujojo pasaulio sunkumais, šimtukas bando sukurti naują vieningą bendruomenę. Deja, jų ramybėje nepalieka praeities klaidos ir abejonės dėl jų pačių ateities. Kad išgyventų, jie turi iš naujo išmokti pasitikėti ir netgi mylėti.

“Day 21’“ (Rugsėjo 16d. 2014)

Praėjo jau 21 diena, nuo šimtuko nusileidimo Žemėje. Jie pirmieji žmonės sugrįžę namo, į savo gimtąją planetą, po kelių šimtų metų… O gal jie tik taip manė?
Susidūrus su nežinomu priešu, vienas iš pagrindinių veikėjų, Wells, bando išlaikyti grupelę vieningą. Clarke šturmuoja Oro Kalną, ieškodama Žemėje gyvenančių žmonių, o Bellamy bando bet kokia kaina išgelbėti savo seserį. Tuo metu kosminėje stotyje esanti Glass turi pasirinkti tarp savo gyvenimo meilės ir paties gyvenimo.
Žemėje praleidus tris savaites, pagaliau pradeda aiškėti paslaptys, o mūsų herojų pasitikėjimas ir santykiai – išbandomi. Vienintelis šimtuko šansas išgyventi – išlikti vieningiems.

“Homecoming“ (Vasario 24d. 2015)

Praėjus kelioms savaitėms po nusileidimo Žemėje, šimtukas pagaliau sugeba susiburti į vieningą bendruomenę, bet viskas vėl pasisuka į blogąją pusę, nusileidus dar vienam erdvėlaiviui iš kosminės stoties. Naujiesiems planetos gyventojams pasisekė ištrūkti pačiu laiku – kosminėje stotyje beveik nebeliko deguonies.
Deja, Glass atvykus į Žemę, atrodo, kad jos sėkmė baigėsi. Clarke nenustoja tikėjusi, kad jos tėvai dar gali būti gyvi, o Wells bando išsaugoti savo autoritetą. Galiausiai Bellamy tenka apsispręsti, ar prisiimti kaltę už praeityje padarytus ir, atrodo, užmirštus nusikaltimus, o gal ir toliau nuo jų bėgti?
Atėjo metas šimtukui stoti į kovą už laisvę, kurią atrado Žemėje, arba rizikuoti prarasti viską ir kiekvieną, kurį mylėjo.

 


 Serialas

Serialas buvo pradėtas anonsuoti 2013 metų rudenį, o pirmoji serija pasirodė kovo 19 dieną 2014 metais. Pirmajame sezone yra tik 13 serijų. Antrame žadama, kad bus netgi 16. Jis prasidėjo 2014 spalio 22 dieną. Pats serialas yra ganėtinai laisvai sukurtas pagal to paties pavadinimo knygą. Jason Rothenberg yra serialo kūrėjas.

Pats serialas yra tariamas the hundred, o ne one hundred ar kitaip. Serialui muziką kuria Evan Frankfort, Marc Dauer ir Liz Phair. Serialas yra filmuojamas Vancouver, British Columbia, Kanada. Apytiksliai viena serija yra rodoma 42 minutes.

Serialo pirmą seriją per jos premjerą žiūrėjo apie 2.7 milijono amerikiečių ir gavo 0,9 reitingą iš 18 -49 amžiaus grupės žiūrovų. Tai yra laikoma kaip daugiausiai žiūrėta serija per jai paskirtą dieną CW kanele po serialo Life Unexpected 2010 metais.

Puslapyje Rotten Tomatoes buvo paskelbta kaip “šviežias“ su 72 procentų įvertinimu gautu iš profesonalių apžvalgininkų, kurie teigiamai įvertino The Hundred.  Jie rašė: “Nors [serialas] pripildytas stereotipų, įtempta atmosfera padeda paversti the hundred  aukšto pilotažo nusidėjimo malonumu.“

Serialas jau pradėjęs savo kelionę po pasaulį. Naujojoje Zelandijoje jį buvo galima žiūrėti nuo kovo 21 dienos 2014 metais. Pietų Amerikoje serialas buvo pradėtas rodyti birželio 4d. 2014. Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje premjera buvo liepos 7 d. 2014 metais. Brazilijoje spalio mėnesį 2014 metais. Danijoje serialas dar tik bus rodomas.

Pagrindinis, Klark, vaidmuo atiteko australų aktorei Eliza Taylor (gimė 24 d. spalį, 1989). Geriausiai ji yra žinoma iš Australijos serialo Neighbours (kaimynai) (2005-2008). Jame mergina vaidino Janae Timmins.

Robert ( “Bobby“ ) Morley (gimė 20 d. gruodį, 1984)  vaidina Bellamy (Belamis). Jis taip pat yra australų aktorius.

Oficialus serialo puslapis: http://www.cwtv.com/shows/the-100/

 


Atsiliepimai

(P.S) kalba nėra taisyta.

Ką jau ką, bet šitas serialas tikrai iš kitų išsiskiria. Nėra nuobodus, siužetas tikrai nėra nuspėjamas. O tai yra gerai (tiesa?). Kad ir su Jasper’u, kaip pavyzdį duosiu: pagal visą siužetą ir planą, jis turėjo žūti pačioje pirmoje serijoje. Bet pats aktorius (Devon Bostick) žaidė šachmatais su serialo kūrėjais ir nulėmė savo personažo likimą- taigi, jis išgyveno.
Seriale yra fantastikos, romantikos detalių. Tik gal mažiems vaikams jo nepatarčiau žiūrėti. Pasitaiko ir kraupių žudynių scenų. Uhh. Bet apibendrinant – “The 100“ yra nuostabus serialas! Patariu jį visiems fantastikos, naujovių mėgėjams pažiūrėti. Tikrai nenusivilsit. Patys aktoriai nėra per daug žinomi. Kitaip sakant – kylančios žvaigždės. Ir jie puikiai vaidina savo personažus. Nebežinau kelintą kartą kartoju, bet tikrai patariu pažiūrėti bent pirmąją seriją. 🙂   – Augustinuka (filmai.in)

Visu pirma, serialu maniakai apsidziaugs jau zinomais ir pamegtais veidais. Serialo mintis visiskai nenuvalkiota. Esu mokslines fantastikos megejes, taciau dauguma filmu, o ypac serialu jos tarsi neispildo, bet del sio serialo turiu gera nuojauta, nes pirma serija tikrai daug zadanti! – inato (filmai.in)

Tobulas serialas! Nebanalus, itraukiantis, jaudinantis 🙂 visiems patariu negaileti tasku ir pasiziureti 🙂 – Pievaaa (filmai.in)

 Žiaurei geras serialas. Labai užkabino, dieną naktį galvoju apie jį 😀 Seniau nesilankydavau tinklalapį kiekvieną diną, bet kai pradoėjau žiūrėt šitą serialą- su nekantrumu laukiu ryto, kad galėčiau patikrinti ar jau yra LT įgarsinimas. Verta tikrai žiūrėti 990 :D- Pumele (filmai.in)


 

Šis straipsnis buvo rašomas: Kitty Writer ir The 100 Lithuania Facebook

Psl: FACEBOOK – THE 100 LITHUANIA

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s