Trial by Fire (The Worldwalker Trilogy #1)- Josephine Angelini (knyga)


 

Šis pasaulis mėgina nužudyti Lilę Proctor. Jos gyvenimą gadina alergija, kuri neleidžia jai mėgautis gyvenimu gimtajame mieste Saleme. Dėl šios priežasties ji yra pasiryžusi nueiti į savo pirmą vidurinės mokyklos vakarėlį su savo geriausiu draugu ir vaikinu, kuris jai labai patinka, Tristanu. Tačiau po gėdingo incidento prieš pusę jos klasiokų, Lilė trokšta, kad ji tiesiog galėtų dingti.
Staiga Lilė atsiduria kitokiame Saleme – kuriame laksto baisūs sutvėrimai, ir kurį valdo galingos moterys pasivadinamos Crucibles. Stipriausia ir žiauriausia iš jų yra Liliana… Lilės kopija alternatyviame pasaulyje.
Kas Lilę paverčia silpna namuose, tas padaro ypatinga Naujame Saleme. Šiame trikdančiame pasaulyje  Lilė yra draskoma pareigų, kurių ji niekam negali perduoti, ir meilės, kuri ji nemanė, kad kada nors galės egzistuoti.


Pagrindinė informacija:  

Kalba:  anglų kalba
Išleidimo metai: 2014
Originalus pavadinimas: Trial by fire
Serijos pavadinimas: The Worldwalker Trilogy
Ankstesnės dalys:  nėra
Žanras:  paauglių literatūra, fantastika, paranormalus, romantika,
Patartinas amžius: +15/16
Mitinės būtybės/padarai/ galios: raganos, kerėjimas
Puslapių skaičius: 374
Pasakotojas: pirmasis asmuo (mergina)
Autorės puslapis: http://www.JosephineAngelini.com


Josephine Angelini dar nėra žinoma Lietuvos skaitytojams, kadangi nėra išleista nei viena jos knyga, tačiau tie, kurie seka Kitty Writer puslapį, tikriausiai ją pastebėjote, kadangi jau esu perskaičiusi jos dvi knygas iš trilogijos Starcrossed, kuri sujungia Romeo ir Džiuljetą bei Trojos karo istorijų motyvus į vieną nepaprastą fantastinę istoriją.

Pati autorė baigė teatrą New York University’s Tisch School of the Arts. Šiuo metu ji gyvena Los Angeles  su savo scenarijus rašančiu vyru bei trejomis priglaustomis katėmis.  Jos Starcrossed trilogijos knygos yra tarptautiniai best-seller’iai.

Paklausta, iš kur kilo idėja parašyti šią istoriją (Trial by fire), autorė atsako, kad tai tikriausiai yra susiję su jos vaikyste, kadangi ji yra kilusi iš Massachusettso, kuris garsėja Saleme vykusiomis raganų medžioklėmis. Ją žavėjo mintis apie tą raganų medžioklės pamišimą ir  pačią raganystę, jos ritualus. Šie du dalykai jai patiko, ir ji panoro juos sudėti į istoriją. Jos istorijoje raganystė yra tikras dalykas ir raganos yra stiprios bei pavojingos.  Autorė prisipažįsta, kad jos mėgstamiausios scenos, kurias ji su mielu noru rašo, yra veiksmo. To priežastis yra ta, kad jos tiesiog pačios liejasi iš jos. Taip pat paklausta, ar ji prieš rašydama knygą žinojo, kaip ji pasibaigs, autorė prisipažįsta, kad ji žino, kaip pasibaigs visa serija, kadangi jai reikia turėti kokią nors kryptį, kur link juda istorija.

Karen Gillan kaip Lily Proctor

O dabar apie pačią knygą.

Pati istorija prasideda tuo, kad mes susipažįstame su pagrindine veikėja, jos geriausiu draugu Tristanu ir šeima. Mums iš karto yra pateikiama informacija, kad mergina turi siaubingą alergiją, kad ji slapta myli Tristaną, kuris yra mergišius, ir kad jos motina yra plius minus pamišėlė. Be to, kad pati mergina yra varžoma savo alergijos, ji jaučiasi bjauriai. Kai pagaliau atsiranda kažkas, kas suteikia jai vilčių, kad Tristanas ją pagaliau pastebėjo, ji veržte veržiasi keliauti į vakarėlį, kuris pasibaigia katastrofa. To pasekoje ji randa save kitame pasaulyje ir pradeda po truputį suvokti, kad jos alergija šiame pasaulyje yra kai kas daugiau nei paprasta liga.

Šis pasaulis yra pavojingas. Jį valdo Liliana. Ji nėra gerietė, todėl istorijoje yra ir sukilėliai, kurie mėgina rasti būdą, kaip viską sutvarkyti. Lilė patenka pas juos. Čia ji sutinka Tristano versiją ir kitą veikėją, Rovaną (eng. Rowan), kuris nekenčia merginos ir ją nepasitiki. Jis netiki, kad ji nėra toji Liliana, kurią jis myli ir kuri jį įskaudino. Žinoma, iš pat pradžių ši informacija nėra pateikiama. Dėl šios priežasties sunku suprasti, ar jis geras, ar blogas veikėjas. Žinoma tik tiek, kad pati Liliana norėjo, kad Lilė atsidurtų jo rankose. Kodėl? Atsakymas yra pateikiamas istorijoje.

Apačioje matote paveiksliuką, kuris nupasakoja istorijoje esančius veikėjus ir jų pareigas/sugebėjimus. Taigi, Rovanas yra mechanikas. Labai talentingas mechanikas. Dėl kažkokios priežasties Lilianai yra reikalinga Lilė, o ši turi būti apmokyta. Rovanas puikiai tinka šioms pareigoms.

But most importantly, there is no Rawan in her world. If there were, I’d never be able to convince her to leave. I wouldn’t bother trying. I know what it is to love Rowan and what it feels like to lose him.

Bobby Morley kaip Rowan Fall

Taigi, dalis istorijos tikrai yra savotiška mokykla, į kurią yra priimta ne tik pagrindinė veikėja, tačiau ir skaitytojai. Mes kartu su Lile išmokstame perprasti šį keistą, bauginančiai žavingą pasaulį. Tai šaunu, nes skaitytojas ir pagrindinė veikėja pastatomi į tą pačią poziciją.

Žinoma, kaip ir reikia tikėtis, kai asmuo patenka ne į savo laikus, ne į savo pasaulį, taip ir šios istorijos veikėja trokšta grįžti namo, ten, iš kur ji atkeliavo. Todėl iš tikrųjų visas tas mokslas ir prisidėjimas prie maištininkų yra tik tam, kad ji rastų kelią namo. Pagrindinis taikinys tampa Šamanas, kuris mokino Lilianą.  Yra viliamasi, kad Šamanas padės Lilei sugrįžti į savo namus.

Nors istorijos pagrindinė veikėja ir yra Lilė, tačiau tai nereiškia, kad tik iš jos pozicijos yra pasakojama istorija. Be pačios Lilės, istoriją į savo rankas perima ir kiti keli veikėjai, kurių darbas kurti įtampą ir mėtyti trupinius skaitytojams. Kitaip tariant, po kurio laiko skaitytojai žino daugiau apie šiame pasaulyje vykstančias intrigas nei pati pagrindinė veikėja.

Paminint romantiką, tai reikėtų tikrai pasakyti, kad jos yra. Tai, kas dėjosi istorijos pabaigoje man ypatingai patiko ir privertė laukti sekančios dalies. Visas tas veiksmas pavirto pasivažinėjimu amerikietiškais kalneliais. Kai galiausiai privažiavau galą, norėjau ir vėl pakartoti kelionę.

 “But—I’m leaving.”
“Not without me.”

Iš pradžių maniau, kad bus kuriamas  meilės trikampis, tačiau toks dalykas nebuvo daromas. Todėl tie, kurie jų nemėgsta, galite drąsiai imti šią knygą.

Pačioje istorijoje yra visokių įdomių elementų: amuletai, telepatija, galių perdavimas, energijos ėmimas, tamsa ir ugnis, raganos laužas.  Visa tai suteikė savotiško žavesio šiai istorijai, kaip ir pati siužeto linija.

Autorei pavyko pasenusią raganų tematikai suteikti naujo žavesio ir įdomumo.  Todėl tiems, kam patinka istorijos apie raganos, tačiau nusibodo skaityti knygas apie moteris, kurios gali kada panorėjusios spragtelėti pirštais ir viską gauti, turėtų paimti šią istoriją. Ji jums turėtų būti puiki atgaiva.

Nors reikėtų pastebėti, kad istorijos vidurys, kai yra mokomasi perprasti šį pasaulį, gali truputėlį tapti rakštimi sėdimojoje, kadangi ten veiksmas vyksta ganėtinai lėtai, tačiau žiovulį žudo tai, kad vis dėlto pagrindinių veikėjų jausmai auga ir skaitytojas tai stebi natūraliai, o ne pagreitintai. Kitaip tariant, tie atsiradę jausmai neatrodo iš dangaus nukritę.

Taigi, apibendrinus, man šioji istorija patiko savo originalumu ir sukurtu pasauliu. Lauksiu sekančios dalies ir vilsiuosi, kad ji bus tokia pat įdomi, kaip ir pirmoji serijoje esanti knyga.

 


kitty

keturi

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.