Interviu su… Aušrine


Ne taip jau ir seniai Facebook paskyroje klausiau jūsų, ar norėtumėte, kad atsirastų skiltis, kurioje skaitytojams ir rašantiems žmonėms būtų uždavinėjami klausimai. Nemažai jūsų susidomėjo šia mintimi ir ragino sukurti šią skiltį. Pirmasis žmogeliukas, nusprendęs pasidalinti su jumis savo skaitymo potyriais, yra Aušrinė. Neseniai šioji šešiolikmetė mergina iš Šiaulių paleido į interneto platybes naują knygų blogą skirtą paaugliams, kadangi ji pati negali įsivaizduoti savo gyvenimo be kūrybos, kelionių ir, žinoma, knygų.

1. Nuo kelių metų pradėjai skaityti ir, kas buvo tas asmuo ar, koks buvo įvykis pastūmėjęs tave paimti į rankas knygą?
Skaityti išmokau dar visai mažutė, kai buvau penkerių, o mokydamasi pirmoje klasėje jau krimtau „Hario Poterio” septynialogiją. Tikriausiai meilę knygoms paveldėjau iš mamos, kuri taip pat negali gyventi be gerų kūrinių. (šypsosi)

2. Kokia atmosfera turi būti, kad galėtum skaityti?
Mėgstu skaityti visiškoje tyloje, nes ramioje aplinkoje geriausia susikaupti. Vasaros metu dažniausiai skaitinėju sode kabančiame hamake, o rudens, žiemos bei pavasario vakarais tinginiauju lovoje su garuojančiu puodeliu arbatos.

3. Kaip išsirenki knygas?
Rinkdamasi knygas atsižvelgiu į draugų bei artimųjų nuomonę, tinklaraštininkų apžvalgas, apsilankau knygynų bei leidyklų internetiniuose puslapiuose. Žinoma, būna ir taip, kad keliauju į biblioteką neturėdama jokių išankstinių norų, tad tiesiog apžiūriu visus kūrinius ir galiausiai du-tris visados parsinešu namo. (šypsosi)

tinklarastis
Aušrinės puslapis apie knygas

4. Neseniai susikūrei blogą apie knygas. Gal galėtum daugiau apie jį papasakoti?
Skaitymo valandos (www.skaitymovalandos.blogspot.com) yra tinklaraštis, skirtas paaugliams. Kiekvieną penktadienį įkeliu naujos knygos arba visos serijos apžvalgą, o facebook puslapyje skelbiu naujienas, bendrauju su skaitytojais, keliu apklausas. Labai džiaugiuosi, kad, nors tinklaraštis dienos šviesą išvydo visai neseniai, kuo toliau, tuo labiau atsiranda bendraamžių, kurie domisi knygomis, skaitymu, noriai tampa sekėjais bei gerbėjais. Nuoširdžiai kviečiu prisijungti ir Jus 🙂

5. Kas tave paskatino jį susikurti?
Nuo mažų dienų mėgau skaityti, rašyti, o savo ateitį taipogi sieju su lietuvių kalba (planuoju studijuoti spaudos žurnalistiką). Jau seniai žinojau apie panašaus pobūdžio tinklaraščius, tačiau tik šios vasaros pradžioje į galvą šovė mintis sukurti savąjį jaukų knygų kampelį. Praeitais metais baigiau dailės mokyklą, kurioje mokiausi ketverius metus, todėl šįmet turiu daugiau laiko, kurį galiu skirti kūrybinei veiklai. Taip įgyvendinau savo sumanymą ir labai džiaugiuosi savo sprendimu!

6. Ar turi mėgstamą knygą, kurią gali skaityti nors ir šimtus kartų?Paslapciu slenis_01
Taip, galiu pasigirti, kad turiu (šypsosi). Kai buvau dar visai nedidukė, gimtadienio proga gavau knygą „Paslapčių slėnis”, kuri mane be galo sužavėjo. Nuo tos dienos šį kūrinį perskaičiau gal kokius penkis kartus ir netolimoje ateityje vėl žadu paimti į rankas, galbūt net aprašyti tinklaraštyje.

7. Kaip dažniausiai gauni knygų: biblioteka, perki ar skoliniesi?
Dažniausiai knygas pasiimu iš bibliotekos, tačiau labai džiaugiuosi, jei jų gaunu dovanų. Kadangi itin mėgstu dalyvauti konkursuose, kartais nusišypso laimė ir pasiseka kūrinį gauti visiškai nemokamai. Pati knygų neperku, tačiau, jei iš bibliotekos paimta istorija man be galo patinka, paprašau artimųjų ją padovanoti gimtadienio ar Kalėdų proga.

8. Ką darai, jeigu knyga patekusi į tavo rankas, tau nėra įdomi? Juk yra žmonių, jeigu jau pradeda skaityti knygą, ją perskaito iki galo, nors ji ir neįdomi. Tačiau kiti numeta jiems nepatikusias istorijas.
Jei knyga neprikausto mano dėmesio, dažniausiai ją metu į šoną ir pradedu skaityti ką nors naujo. Vis dėlto, tai padarau ne pačioje pradžioje ir stengiuosi perskaityti kuo daugiau puslapių (naiviai tikiuosi, kad tekstas dar suintriguos). Iš tiesų tokių atvejų būta labai mažai – dauguma pasirinktų knygų manęs nenuvilia.

9. Kokiai veikėjai, iš tavo perskaitytų istorijų, galėtum save prilyginti ir kodėl?
Labai sunkus klausimas, į kurį vienareikšmiško atsakymo, deja, neturiu (šypsosi). Visgi, vienokių ar kitokių panašumų randu vos ne kiekviename kūrinyje. Pavyzdžiui, su Ketne, pagrindine „Bado žaidynių” trilogijos heroje, mane sieja pasiaukojimas bei meilė šeimai – aš taip pat galėčiau padaryti viską, kad tik artimiausi žmonės būtų laimingi. Taip pat randu sąsajų su Hermiona Įkyrėle, nes esu kruopšti bei stropi moksluose, dedu daug pastangų, kad pasiekčiau užsibrėžtus tikslus.

1983_eva
Knygų kampelis

10. Ar turi mėgstamą rašytoją, kurio ar kurios knygas visas iš eilės skaitytum, nors tematika gal ir nėra toji, kuri tave domintų? Pavyzdžiui dauguma skaitytojų mėgsta Rowling ir teigia, kad jeigu tik šioji autorė parašytų telefonų knygą, tai ir šią perskaitytų.
Mėgstamiausio rašytojo neturiu, tačiau, jei Becca Fitzpatrick, Stephanie Meyer ar Suzanne Collins išleistų naują knygą, nedvejodama ją perskaityčiau (šypsosi).

11. Kokią knygą šiuo metu yra tavo rankose ir, kaip tau sekasi ją skaityti?
Šiuo metu skaitau Beccos Fitzpatrick „Finalą”, ketvirtą ir paskutinę „Puolusio angelo” dalį. Galiu pasakyti, kad ši keturiologija paliko tikrai didelį įspūdį, nes knygos skaitosi lengvai, greitai, yra įdomios bei nuotaikingos. Žaviuosi rašytojos talentu ir visoms skaitytojoms, kurios žavisi meilės istorijomis, pavojais bei nuotykiais, rekomenduoju ją paskaityti.

12. Ir pabaigai. Ką norėtum palinkėti, pasakyti tinklaraščio skaitytojams ir kūrėjoms?
Jums, Monika ir Egle, nuostabiosioms tinklaraščio rašytojoms, linkiu sėkmės populiarinant Kittywriterpsl, gerų skaitinių, neišsenkančių kūrybinių minčių bei idėjų srauto. Na, o visiems skaitytojams noriu palinkėti sėkmingų mokslo metų, malonių ir įdomių skaitymo valandų, gražaus, šilto, auksinio rudens. Nepamirškite šypsotis ir džiaugtis kiekviena gyvenimo minute! Linkėjimai 🙂


Didelis AČIŪ  Aušrinei už atsakymus.  Tikrai buvo smagu bei įdomu skaityti tavo atsakymus į pateiktus klausimus 😉

Su Aušrine galite susisiekti: el. paštu skeryte.ausrine@gmail.com, facebook Aušrinė Skėrytė


Jeigu turi ką pasakyti ir nori tuo pasidalinti, užpildyk šią formą ir gal kitame interviu Kitty Writer skaitytojai skaitys apie tave!

Reklama

One thought on “Interviu su… Aušrine

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.