Pasaulis po to – Susan Ee (knyga)


logo
Antrojoje serijos dalyje PASAULIS PO TO žmonės buriasi ir slepiasi civilizacijos griuvėsiuose, stengdamiesi išlikti. Išsigelbėję nuo angelų antpuolio, jie trokšta keršto. Peidžė prapuola. Jos ieškodama Penryn keliauja ištuštėjusiomis ir paslaptingomis San Fransisko gatvėmis ir slapta viliasi sutikti Rafą. Kur dingo visi gyventojai? Kodėl miestas toks tuščias?

Tuo tarpu Rafas rūpinasi, kaip atgauti savo sparnus, – juk be jų negali grįžti į angelų pasaulį ir vėl tapti lyderiu, arkangelu. Jis nežino, kad Penryn gyva. Ar pavyks jiems susitikti? Ką jis pasirinks: sparnus ar liesutę žmonių dukterį?


Pagrindinė knygos informacija:

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo data: Lietuvoje 2014, originalo kalba 2013
Originalusis pavadinimas: World After
Serijos pavadinimas: Pernyn ir laikų pabaiga
Ankstesnės dalys: Angelų įsiveržimas
Žanras: jaunimo literatūra, distopija, fantastika
Patartinas amžius: 15+
Kaip gavau knygą? laimėjau Facebook žaidime
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.susanee.com


Pernyn ir laikų pabaiga neabejotinai šių metų mano mėgstamiausia knygų serija! Gavusi antrąją dalį skaičiau ilgai, su pasimėgavimu, kad ištęsti malonumą 😀 Iki kol išėjo Pasaulis po to, vis prisimindavau pirmąją dalį, kuri man šiek tiek maišėsi su Penktąja banga. Ir ten, ir ten apokalipsė, mergina įsižiūri vaikiną, su kuriuo negalima susidėti, nes jis yra žmogaus priešas, bet tai juk ir užvedė daugelį bestselerių, skirtų jaunimui.

Autorė Susan EE

Antrąją dalį autorė kaip apsėsta rašė dvejus metus. Ši knyga dar tamsesnė ir šiurpesnė už pirmąją. Paklausta, koks jausmas aprašyti tikrai šiurkščias scenas, atsakė, kad jei rašant nebaisu, vadinasi yra nepakankamai gerai. Taip rašytojai svarbu, kad pačiai būtų įdomios ir juokingos Rafo ir kitų replikos. Susan, kad galėtų realistiškiau aprašyti kovos scenas, studijavo savigynos manevrus, netgi pati mokėsi savigynos.

Vienas įdomus faktas apie knygą yra tas, kad viršelį abiems dalims kūrė fanai. Sakyčiau, kad labai jau talentingi fanai 😀 Pirmajame vaizduojami angelo sparnai, antrajame šikšnosparnio. Nekantru pamatyti trečios dalies viršelį.

Pasaulis po to prasideda tuo, kuo baigėsi Angelų įsiveržimas. Pernyn paralyžiuota ir laikoma mirusia kartu su savo šizofrenike mama ir keistai sužalota sesute Peidže važiuoja pasipriešinimo automobiliu. Visi gerokai apako, kai mergina staiga atsisėdo sveika gyva, nes juk ją mirusią ant rankų atnešė demonas! Plius mažoji sesutė atrodo kaip suplėšyta ir atgal susiūta lėlė su dviem eilėm aštrių blizgančių dantukų ir keistas giesmes marmaliuojanti mamelė. Sakyčiau neblogas derinys. Nors šeima pagaliau vėl kartu, bet Peidžės pasikeitimas trikdo ne tik aplinkinius, bet ir pačią Pernyn. Jai sunku žiūrėti į seserį, nes ji žino, ką sugeba mažieji demonai, merginą drasko dvejopi jausmai – baimė ir meilė. Neilgai trukus dėl kitų žmonių pasikeitusi Peidžė dingsta ir istorija vėl varoma to paties varikliuko – Pernyn ieško sesers.

Tačiau autorė nepalieka mūsų be Rafo. Prisimenate, kaip pirmojoje dalyje buvo pasakojama, kad kardas turi jausmus? Pasirodo taip ir yra. Jis parodo vaizdus iš savo ir Rafo atsiminimų, kaip susitiko Pernyn ir angelas, kaip ji jį išgelbėjo ir keliavo kartu prisiūti nukirstų sparnų ir koks jo gyvenimas buvo iki šiol.

“Vos tik pamanau, kad pamoka baigta, kardas primena kitus vaizdus, kurie manęs vos nepalaužia. Esu pritrenkta jo intensyvumo.
Ištiktas agonijos ir pažemintas, Rafas riaumoja.
Jis pakliuvęs į rimtą bėdą. Jaučia nepakeliamą skausmą. Ir dar didesnį šoką.“ 88 p.

Deja, beieškodama Peidžės, Pernyn praranda ir kardą. Ji patenka į Alkatraso salą, kurioje esančiame kalėjime angelai vykdo kažkokius eksperimentus ir “gamina“ skorpionus su sparnais. Kaip paaiškėja vėliau, tai yra angelo Urielio politikos dalis. Po truputį, po truputį aiškėja priežastys, kodėl buvo užpulta Žemė ir naikinama žmonija. Nors žmonėms atrodo, kad apokalipsė jau atėjo, deja ji tik artėja.

Tos politikos dalis yra ir Rafo pašalinimas iš angelų gretų. Kol mergina laksto po svietą ieškodama sesutės, jis nepailsdamas medžioja Belylą – angelą su pavogtais sparnais. Kadangi jo ieško ir Peidžė, neabejotinai susikerta Pernyn ir Rafo keliai. Bet tai nutinka tik knygai gerokai persiritus į antrą pusę. Tada jie kartu vėl imasi to, kas juos suvedė iš pat pradžių – ieško Peidžės ir rūpinasi dėl baltųjų angelo sparnų, kuriuos susigrąžinęs Rafas galės grįžti pas saviškius ir sustabdyti visą beprotybę, organizuojamą piktųjų angelų.

“- Ir ką tu darysi, kol aš būsiu paslėpta?
– Atsiimsiu sparnus. Išsiaiškinsiu, kaip sekasi mano tautai, sutvarkysiu kitus reikalus,- jis giliai įkvėpė.- O kai viskas nusistovės grįšiu su jais namo.“ 336 p.

Nors atrodo, kad be angelo sparnų jis su Pernyn lyg ir turėtų artimiau susidraugauti, bet ne veltui Rafas yra arkangelas, netgi atstumtas savo tautos jis laikosi taisyklių ir saugo merginą nuo jį persekiojančių demonų.

“- To negali būti.
– Kodėl?
– Taisyklės. Tradicijos. Pavojus. Pavojinga būti su manimi.
– Pavojinga būti be tavęs, – slinkteliu arčiau ugnies.“ 314 p. 

Visa knyga yra tarsi pasivažinėjimas amerkietiškaisiais kalneliais – pilna veiksmo ir įvykių. Dar galima pridėti šiurpius supančios aplinkos aprašymus ir kovos scenas.

Apskritai šioje dalyje daug kas paaiškinama, ko nesupratome pirmojoje dalyje – kodėl Rafas elgiasi taip šaltai, kas ištinka žmonių dukras, kurios susituokia su angelais, kas yra skorpionai ir kodėl jie egzistuoja, kas nutiko Peidžei jai dingus ir kokie gi yra angelų planai. Taip pat išvystame daugiau Pernyn motinos, nors Pasaulyje po to, kaip ir pirmoje dalyje, ji greit dingsta iš merginos akiračio.

Šioje dalyje pradeda ryškėti ir Pernyn sesers Peidžės vaidmuo istorijoje. Alkatrase Pernyn sutinka daktarą, kuris operavo Peidžę ir kažin ką padarė kitaip vardan to, kad būtų išgelbėta žmonija. Pasirodo ji ne paprastas monstriukas, bet ir kai kas daugiau. Gabalėlis informacijos pateikiama knygos pabaigoje, o daugiau žadama kitose dalyse.

Jei jau prakalbome apie pabaigą ir pažadus. Knygos finišas žinoma vėl buvo stulbinantis ir netikėtas, kuris verčia gražyti rankas ir laukti kitų metų gegužės, kai bus išleista trečioji dalis iš penkių knygų serijos. Sekančioje dalyje autorė pažada daugiau Rafo ir Pernyn kartu. Ir galiu pasakyti, kad pačios įdomybės dar tik prasidės 😀

Knyga man tikrai patiko, tad jei jūs skaitėte pirmą dalį ir jos neišpeikėt, tikrai išbandykite ir antrąją.

 

Išleistos dalys:

pirma antra

logo

penki

Reklama

One thought on “Pasaulis po to – Susan Ee (knyga)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s