Tave pamiršus (forget you) – Jennifer Echols


 Kodėl negalima pačiam pasirinkti, ką pamiršti…

…O ką prisiminti?

Daug ką Zojė norėtų užmiršti. Pavyzdžiui, tai, kad jos tėtis įtaisė vaiką savo dvidešimt ketverių metų meilužei. Kad mamos psichika palūžo, ir visas miestas gali apie tai sužinoti. Taip pat norėtų pamiršti, kad gražuolis blogiukas Dagas kankina ją mokykloje. Zojei atrodo, kad visas gyvenimas darosi beviltiškai sujauktas, ir visas bėdas ji stengiasi atremti pasitelkusi vienintelius jai žinomus ginklus – kruopštumą ir pareigingumą; ji stengiasi būti tobula dukra, tobula moksleivė ir tobula mokyklos futbolo žvaigždės Brendono mergina.

Bet Zojė pakliūva į avariją, o kitą dieną visiškai nieko nebeatsimena – visa praėjusi naktis ištrinta iš atminties. Ar ji važinėjosi kartu su savo vaikinu Brendonu, kaip ir buvo ketinusi? Jei taip, tai kodėl atrodo, kad Brendonas ėmė jos vengti? Ir kodėl Dagas – ne kas kitas, o jis – staiga ėmė elgtis taip, lyg tarp jųdviejų būtų kažin kas įvykę. Zojė lyg per miglą prisimena, kaip Dagas ištraukė ją iš sudaužytos mašinos; tačiau jis vis kalba apie tą naktį taip, lyg ji būtų dar kai kuo ypatinga jiems abiem; o Zojei baisu prisipažinti, kad ji šitiek daug neatsimena. Visada susivaldančiai ir skrupulingai Zojei gyvenimas ima slysti iš po kojų – gyvenimas, kuriame, didžiausiai jos nuostabai, dominuoja ne Brendonas, o Dagas.

Ši knyga   išsiskiria sunkiai nusakomu nuoširdumu, įsigilinimu į žmonių santykius.


Pagrindinė informacijacdb_Tave-pamirsus_z1

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2012
Originalus pavadinimas: Forget you
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: nėra
Patartinas amžius: +14
Žanras: romantika, realistinė literatūra, jaunimo literatūra
Mitinės būtybės/padarai/ galios: nėra
Puslapių skaičius: 296
Pasakotojas: pirmas asmuo
Autoriaus puslapis: http://www.jennifer-echols.com/


Iš jūsų gavau barimą, kad daug knygų, kurias perskaitau, yra tos, kurių Lietuvoje nėra. Kitaip tariant, kad jaučiate tų knygų stygių, kurias galite rasti mūsų šalyje. Taigi, stengiuosi nukreipti savo skaitymą į tuos kūrinius, kurie vis dėl to yra randami pas mus. Tave pamiršus – tikrai ne toji knyga, kurią labai jau troškau skaityti, tačiau pamaniau, kad būtų visai neblogai išmėginti, kadangi internete skaičiau, kad ji yra įdomi.

Net neatkreipiau dėmesio iki tol, kol dabar nepradėjau rinkti informacijos šiai apžvalgai, kad jau esu skaičiusi vieną šios autorės knygą ir, kad šioji tikrai man patiko. Kaip užsimiršta visų tų autorių vardai ir pavardės…

Pirmasis dalykas, kuris gan nelabai gundo, yra knygos viršelis.Jis tikrai nėra tas, kuris gundo.  Palyginus su originalu, kur yra tikrai akį traukiantis vaikinas tai… na… mano vaizduotė kuriam laikui mane traumavo kiekvieną kartą, kai pasirodydavo Dagas.

Šį veikėją aš pamilau dėl jo elgesio, o bjaurėjausi dėl to viršelyje pavaizduoto vaikino. Paprasčiausiai jį kitokios išvaizdos įsivaizdavau.

Nu rimtai, pasižiūrėkite į originalą… tiesiog seilė tįsta nuo to “saldainiuko“ 😀

Knyga prasideda ganėtinai įdomiai ir negerąja to žodžio prasme. Merginos šeima griūna dėl beširdžio tėvo kaltės ir tai ją labai paveikia. O paveikia ganėtinai smarkiai. Kitaip ir negalėčiau to įvardinti. Kas kitas matydamas audrą lėktų į vandenyno glėbį?  Arba kone pačiam pirmam vaikinui atiduotų savo nekaltybę?

Kai kurie pagrindinės veikėjos poelgiai tikrai buvo kvaili ir mintyse savęs klausiau, ar jai tikrai vieta būti universitete 😀

Merginos tėvas tai… nežinau. 47 metų vyras su 24, jeigu neklystų, darbuotoja laukiasi kūdikio, kuriam paskiria daugiau dėmesio nei savo dukrai, su kuria mato, kad nėra viskas gerai. Taip pat kokia toji vadybininkė, kad su savo “tėčiu“ miegotų? Nors ir aprašomas tas vyras kaip patrauklus, tačiau… ką žinau…

Daglas ganėtinai įdomus veikėjas su liūdna praeitimi bei šeimynine padėtimi. Man patiko dalykas, kad buvo kreipiama didelis dėmesys į tą pirmą kartą, kai šis išdrįso ją pakviesti į vakarėlį.  Daugybė faktų sukiojosi aplink šią stebuklingą dieną, kai merginai teko eiti su kitu vaikinu, kadangi Dagas buvo kai kur įkalintas (nesakysiu kur. Patys skaitykite ir sužinokite). Jis taip pat buvo ganėtinai paslaptingas veikėjas, bet kartu ir mielas, rūpestingas. Buvo tikrai smagu skaityti apie jį ir tos dalys buvo būtent mano mėgstamiausios.

Dabar merginos tariamasis vaikinas. Jis istorijos pradžioje yra kaip  ir tikras:kūnas ir kraujas, tačiau vėliau šis asmuo kažkur nuo vidurio link pabaigos tampa  vaiduokliu. Pasigedau jo pasirodymų istorijoje.

Mane labai erzino tai, kad mergina vis kartojo, kad ji su juo, nors taip nebuvo, bent jau realiame pasaulyje.

Romantikos tikrai čia buvo. Jos ypatingai pasirodo po vieno svarbaus įvykio, kuris tampa viena iš tų priežasčių, kodėl mes visi sukruntame save lovose/kėdėse/ krėsluose – toji amnezija.

Knygoje yra prieš tai ir kita scena- sekso. Autorė ją ganėtinai atsargiai pristato ir tikrai neperkrauna detalėmis, kurios paverstų šią knygą pereiti į kitą kategoriją – suaugusiųjų.

Pasakojama iš merginos pozicijos. O kaip norėjau, kad bent būtų porą skyrių iš vaikino pusės…

Kaip jau minėjau, istorijoje veikėja negali atsiminti, kas atsitiko prieš avariją ir tai kone tampa jos tikslu: suprasti, kas įvyko. Ji po truputi rankioja detales, o Dagas baisiai nesistengia jai padėti. Jis netgi vietomis ją klaidina. Man patiko galiausiai, kai veikėja jį prirėmė prie sienos ir pagaliau buvo pasakyta, kur čia šuo pakastas.

Knygoje man labiausiai patiko avarijos scena, kai vaikinas ištempia merginą iš automobilio galvodamas, kad šioji gali susprogti. Man patiko toji vieta.

Šiaip knyga skaitėsi ganėtinai greitai. Vos spėjau ją pasiimti iš bibliotekos, o jau žiūrėk, vidurnaktis ir knyga perskaityta. Dabar mintyse galvoju, kad vertėtų skaityti kitą šios autorės kitą knygą, kuri yra lietuviškai išversta.

Autorės puslapyje parašyta, kad šioji knyga yra jos perkamiausia paauglių romantikos knyga.

Knyga tikrai buvo įdomi, tačiau vienintelis jos minusas tas, kad pagrindinė veikėja gali ne juokais suerzinti skaitytoją. Todėl tie, kurie skaitys šią knygą, pamėginkite save apkaustyti kantrybę ir tiesiog mėgaukitės kelione.  Galiu pažadėti, kad tai tikrai ganėtinai graži meilės istorija ir pagrindinės veikėjos elgesys prieš tą dalyką nublanksta.


keturi

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s