Nušvitusioji (auksinių sparnų trilogija) Aimee Agresti


nusvitusiojivirsus

Auksinių sparnų trilogija. I knyga

nusvitusiojivirselis2dIš dalies – Doriano Grėjaus portretas, iš dalies – Ir velnias dėvi Pradą, originali ir įtraukianti istorija, kuri stebins skaitytoją iki sukrečiančios pabaigos. – Josephine Angelini, Starcrossed autorė (jos knygų apžvalgos yra kitty writer puslapyje)

„Kas gyvena viešbučiuose? Tik roko žvaigždės,įžymybės ar tos sumautos „žvaigždutės“, nusprendusios atsiskirti nuo tėvų…“ …ir Heiven Tera, „pilka pelytė“ iš priemiesčio mokyklos. Heiven jaučiasi tarsi laimėjusi loteriją, kai sužino, kad su dar dviem geriausiais moksleiviais, bičiuliu Dante ir moksliuku Lensu, yra atrinkta atlikti praktiką prestižiniame Leksingtono viešbutyje Čikagoje. Keista tik, kad ši penkerių griovyje rasta ir savo praeities nežinanti našlaitė negali prisiminti, jog būtų siuntusi prašymą ar pildžiusi kokią anketą… Valdomas stulbinamos gražuolės Aurelijos Braun ir kvapą gniaužiančio vadybininko Lušeno Grouvo, Leksingtonas yra „karščiausia“ Čikagos vietelė, kurioje merginai netrukus tampa karšta kaip pragare jau vien todėl, kad įsimyli Lušeną. Heiven supranta, jog meilė gali būti pavojingesnė už blogį, o grožis dažnai slepia juodas paslaptis.

 

 

 Kalba:  lietuvių kalba
 Išleidimo metai:  2012
 Ankstesnės dalys  nėra
 Serijos pavadinimas  Gilded wings (ang.) Auksinių sparnų trilogija (liet.)
 Žanras  romantika, paauglių literatūra, mitologija (angelai, demonai)
 Patartinas amžius  14+
 Kaip radau šią knygą?  goodreads.com buvo pirmasis šaltinis, o vėliau šioji knyga buvo pastebėta knygos.lt puslapyje.
 Originalus pavadinimas  Illuminate
 Autorio (ės) puslapis http://www.aimeeagresti.com


Aimee Agresti  – debiutuojanti romanistė, bet ne rašytoja. Vašingtone gyvenanti Aimee daug metų dirbo US Weekly žurnale, publikavo straipsnius People, Washington Post, Mademoiselle, New York Observer. Pirmąją Auksinių sparnų trilogijos knygą Nušvitusioji sukurti įkvėpė asmeninė patirtis. Klasės tylenė A. Agresti iškart po koledžo pakliuvo dirbti asistentės padėjėja į prestižinį Premiere kino žurnalą ir galiausiai po darbo kalbindavo garsiausias kino žvaigždes ant raudonojo kilimo! Šiuo metu rašytoja baigia antrą trilogijos dalį ir daug laiko praleidžia muziejuose laukdama įkvėpimo.

Šiai pirmai daliai ji yra sudariusi savo muzikos takelį.

Lights” — Ellie Goulding

 

 

“Hell” — Tegan and Sara

“Norway” — Beach House

“Trick Pony” — Charlotte Gainsbourg

“Called Out In The Dark” — Snow Patrol

“Crystalised” — The XX

“All Eyes Are On You Now My Pet” — Paramount Styles

“Innocent” — Taylor Swift

“Just Tonight” — The Pretty Reckless

“This is War” — 30 Seconds to Mars

“The Angel Sings” — Lights Resolve

“Paradise” — Coldplay
Įdomus faktas, kad paklausta, kas ją įkvėpė parašyti šią knygą, ji pamini Doriano Grėjaus portretą (šioji knyga yra jos mėgstamiausia) ir Faustą. Autorė užaugo skaitydama Nancy Drew knygas, kur veikėja yra stipri, sumani ir bebaimė. Dėl to autorė norėjo parašyti knygą, kurioje būtų stipri veikėja, tačiau tam, kad tokia būtų, jei reikėtų daug ką pereiti.

Šią knygą skaičiau du kartus. Pirmą kartą pamėginau ją įveikti anglų kalba, bet man tiesiog buvo per daug teksto ir per mažai veiksmo ir niekaip negalėjau savęs priversti paskęsti autorės sukurtame pasaulyje. Nusprendžiau savęs nekankinti ir tiesiog šios knygos nepabaigiau. Tačiau dabar ji yra lietuviškai.  Jeigu ne knygos.lt akciją, kad šią knygą buvo galima įsigyti už 10 litų, tai tikrai nemanau, kad būčiau paėmusi šią knygą antrą kartą, nors ir apie ją būtų prirašyta daugybė gerų atsiliepimų ir pastatytas net pats filmas.

Netgi ir faktas, kad istorija yra apie demonus ir angelus, nebūtų tas spyris į subinę.

Turiu pasakyti, kad man patinka šios knygos viršelis. Jis leidžia taip pat pastebėti, kad yra sparnai, o jie dažniausiai asocijuojasi su angelais, o šie – su gėriu.

Istorija prasideda ganėtinai mįslingai: mergina gauna pakvietimą ten, kur net nesiuntė paraiškos. Tačiau tuo ir viskas baigiasi. Man, atvirai, tada prasidėjo ilgas nuobodumo maratonas. Žiovavau nežinau kiek laiko, kol prasidėjo fainumas, mįslių iminėjimas, pavojai ir t.t.

Kažkodėl nuo pat pradžios, nors ir norėjau, tačiau nujaučiau, kad Lucian nebus tas išrinktasis merginos širdies savininkas. Per daug būtų paprasta istorija: du jaunuoliai, kurie myli vienas kitą, tačiau yra priešingose barikadose ir dėl to kenčia. Nenorėjau tikėti, kad autorė pasirinko tokį šimtus kartų panaudotą scenarijų. Dėl šios priežasties aš ją ship’inau (įsisiusdavau medaus mėnesiui) su Lance, iš kurio, tiesą sakant, jokių romantiškų užuominų daug negavau, nebent mano mieguistos akys jas nuslėpė. Būdavo tik minima, kaip gražiai jis atrodo su uniforma, koks jis protingas, kad turi pilvo presą 😀

O tada istorijos pabaigoje buvo sprogimas. Net dabar galvoju, ar tai buvo įtikinama meilės istorija ar ne.

 

 

puslapios

Autorės puslapyje buvo pranešimas apie lietuvišką jos knygos versiją.

Man patiko faktas, kadi veikėjai ir mums, skaitytojams, autorė nusprendė ganėtinai anksti viską atskleisti. Dėl to buvo įdomu stebėti, kaip veikėja mėgina apsimesti kvailute prieš savo priešus.

Viena vertimo… net nežinau, kaip pavadinti, klaidele? Netikslumas? Pagavo mano dėmesį. Tai buvo su viešbučio pavadinimu. Iš pradžių viešbutis buvo išverstas, tačiau, kai pasirodo, kad žodis Hotel turi tam tikrą reikšmę, jis buvo vietomis paliekamas neverstas.

Kalbant apie pačią istorijos mintį, ji man patiko, kaip ir jos vystymas, nors informacijos kiekis, kitaip tariant teksto kiekis, tikrai buvo … na, padauginta.  Kai kurias vietas manyčiau būtų legva išmesti ir vis tiek suprastum istoriją taip, kaip skaitydamas viską su tomis galimomis išmetimo vietomis.

Dar paminint keistą dalyką su lietuviška šios knygos versija yra ta, kad knyga sunki. 😀 Palyginus su Mano numeris ketvirtas knyga,  tai čia tona sveriantis daiktas. Kone galiu rankų raumenis augintis ją skaitydama 😀

O dabar tiems, kam patiko viršelis. Grįžtu prie jo vėl. Autorė ne kartą buvo klausiama, kas gi yra toji mergina ant jos knygos/ Dėl to ji padarė visą įrašą pristatydama modelį. Jos vardas yra Marta Pozzan. Ji yra kilusi iš Venecijos, Italijos. Dabar ji gyvena  Amerikoje ir yra modelis, aktorė ir blogerė apie madą. Tiems, kas norite daugiau sužinoti apie ją, apsilankykite: http://aimeeagresti.com/blogs/meet-infatuates-cover-girl/

Nors ir pirma dalis buvo palyginus įdomi ir įveikiama, nežinau, ar skaitysiu antrą dalį, nors ją turiu angliškai. Priežastis yra ta, kad iš tikrųjų pirma dalis neuždavė daugybė klausimų, kurie būtų paskatinimas paimti skaitytojui sekančią dalį.  Pirma dalis ganėtinai užbaigta ir gali būti kaip viena dalis, t.y. jai nebūtina gauti tęsinio.

O ar patarti skaityti knygą? Ji galima skaityti, bet jeigu pradėsite, tai reikia turėti galvoje, kad pradžia ganėtinai gali pasirodyti nuobodi ir ilga, tačiau į galą pasidaro įdomiau ir viskas klostosi truputėli greičiau.

 

 

Visos šios serijos dalys

 

nusvitusiojivirselis2d      
1 dalis. Yra lietuviškai 2 dalis. Lietuviškai nėra 3 dalis. 2015 liepą pasirodė Vokietijoje

 

 

 

 

keturi

 

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s