Nemirtinga mylimoji – Cate Tierman (Knyga)


Yra žmonių tarp mūsų, kurie gyvena amžinai. Jie – nemirtingieji. Aišku, juos galima nužudyti, bet tai nelengva. Iki šešiolikos jie auga normaliai, o vėliau branda sulėtėja. Nastalija yra viena tokių, jai 459 metai. Paskutinį šimtmetį ji praleido su draugais keliaudama iš miesto į miestą, svaigindamasi ir siausdama kaip išpaikinta mergiotė. Tačiau kai vieną naktį geriausias draugas be priežasties nužudo nekaltą žmogų, ji supranta, kad daugiau taip gyventi nebegali. Nastė susiranda moterį, kuri jai siūlė kitokį gyvenimą, ir pabando pradėti iš naujo. Tik ar lengva pabėgti nuo savo prigimties ir draugų? Ar įmanoma pabėgti nuo savęs? Nuo meilės?..


 

Pagrindinė informacijatierman sutemos

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2011
Originalus pavadinimas: Immortal Beloved
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: immortal beloved
Patartinas amžius: +14
Žanras: istorinė, jaunimo literatūra, paauglių literatūra, fantastika, romantika, paranormalus
Puslapių skaičius: 430
Pasakotojas: pirmas asmuo, mergina
Autoriaus puslapis: http://catetiernan.org/


Cate Tiernan (g. 1961), kurios tikroji pavardė yra Charbonnet, gimė ir augo Naujajame Orleane, kaip pati sako, nežemiško grožio ir keistumo mieste. Mėgo dūkti džiungles primenančiame sode, lankytis kapinėse ir žaisti sudėtingus vaizduotės žaidimus. Rusų kalbos bei literatūros specialistės diplomu Cate nepasinaudojo, o štai kūrybinio rašymo studijos pravertė. Rimtai rašyti pradėjo „priversta“ aplinkybių – kelerius metus pradirbusi leidyklos vaikų knygų skyriuje pamėgino kurti pati ir nebesustojo. Romanas Sweep apie paauglę, kuri sužino, jog yra ragana, išgarsino Tiernan pavardę visame pasaulyje. Nemirtinga mylimoji – pirmoji knyga iš trijų serijos apie šimtmečius ištvėrusią meilę. Kaip pasisuks jaudinanti ir nepaprasta Nastalijos istorija, nekantriai laukia Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Olandijos, Rusijos, Brazilijos, Lenkijos, Italijos, Vokietijos ir Prancūzijos skaitytojai. (iš knygos galo)

Su Cate Tierman kūrybą jau esu susipažinusi. Skaičiau jos Sweep serijos kelias dalis.  Tokia pusėtinai buvo. Ir dabar perskaičiau kitą jos kūrinį. Šiaip šią knygą pasiėmiau iš bibliotekos. Perskaičiau per dieną, nors kažkodėl turėjau mintį, kad ją skaitysiu ilgiau, nes tik reader’iu ( skaityklė) aš greitai skaitau. Spausdintinės knygos ir ypatingai dar kai lietuviškos, aš skaitau ilgai. Nežinau kodėl taip yra, bet ir siaubingai nesigilinu

Turiu prisipažinti, kad skaičiau šios knygos aprašymą ir kažkodėl tikėjausi visai ko kito. Mintyse buvau susidariusi įspūdį, kad  tai bus istorija apie merginą, kuri bando pabėgti nuo savo praeities ir dėlto kyla visokių nemalonumų, įvykių grandinė, panašiai kaip Infinite days pagal Rebecca Maizel, kur pagrindinė veikėja norėjo pabėgti nuo savo gyvenimo, tačiau praeitis nenorėjo jos paleisti ir visu smarkumu mėgina sugriauti ateitį, kurią šioji visomis išgalėmis mėgina susikurti.
Bet štai, šokiruojantis faktas, pagrindinė veikėja keliauja į fermą, kur bando atrasti save, suprasti kas ji, ko ji nori ir t.t. Ko jau ko, tačiau aprašymas man nežadėjo, kad keliausiu į fermą, kur bus maitinami arkliukai, raunamos piktžolės. Keista buvo skaityti, kad tas pasaulis, kuriame karaliauja augalai, žemė ir praktiškai nerasi jokio šių laikų technologijos pėdsako, gali būti taip įdomiai ir netradiciškai pateikiama taip, kad net noras kyla eiti ir patiems atsidurti tokioje sodyboje.
Vakar naktį visas mano pasaulis sugriuvo. Dabar aš persigandusi nešu kudašiu.
Ar jums yra tekę patirti ką nors panašaus: gyveni lyg niekur nieko savo gyvenimą savoje tikrovėje, ir staiga įvyksta kažkas, kas perplėšia pasaulį perpus? Ūmai kažin ką pamatai arba išgirsti, ir viskas, kas esi, viskas, ką darai, subyra į tūkstantį aštrių kartaus suvokimo skeveldrų.
Man šitaip nutiko praeitą naktį.
Taigi, ganėtinai aišku, kad knygoje rasite kai kuriuos dalykus akcentuotus labiau nei kitus. Pasakojimo ašis yra savęs atradimas ir supratimas. Knygoje pagrindinė veikėja mėgina atsikratyti visos savo gyvenimo tamsos. Naturalu, kad veiksmo daug šioje knygoje dėl šios priežasties tikrai neaptiksite. Viskas vyko lėtai Man atrodė, kad autorės idėja šioje knygoje buvo ne sukurti įvykių grandine, o tiesiog priversti skaitytoja truputį susimąstyti apie savo gyvenimą (čia mano nuomonė, kuri susidarė, skaitant apie gyvenimą fermoje).  Dėl to šiai knygai, o gal autorei nusilenkiu, nes tikrai ne visos knygos, istorijos tai daro. Juk greičiausias būdas patekti į perkamiausių sąrašą yra: meilės trikampiai ir daugybę įvykių. Filosofuoti tikrai ne kiekvienas autorius drįsta.
Gali pasirodyti, kad knyga jus privers užmigti, tačiau neapsigaukite. Nors knygos veikėjai gyvena ir dirba ūkyje, vis dėlto ten vyksta įdomių intrigų ir įtampa keliama. Knygoje yra gausu paslapčių, kurias taip ir niežti nagučius, kaip norisi kuo greičiau išsiaiškinti. O tai, kad vikingų dievas yra paslaptingas ir šaltas vyrukas, tiesiog tada istorija traukia kaip galingiausias magnetas, nes norisi pagaliau pamatyti, kada šis veikėjas istorija prasiskleis.
Šis stiprus noras tik auga, kai paslaptys viena po kitos yra atskleidžiamos ir yra suvokiama, kad net ir ramiausioje bei atokiausioje vietoje gali kunkuliuoti nepaprasti ir įtampą į kūną įmetantys įvykiai, kurie susimaišo, daugybę kartų persipina su pavojais.
-Dėl santykinio mūsų gyvenimo ilgumo daugybė dalykų tampa nereikšmingi arba ištirpsta nepaprastai ilgo laikotarpio fone, – tęsė Upė. – Kiek mylimųjų tu turėjai? Kiek vaikų? Kiek brangių bičiulių, kurie jau mirė? Paprastiems žmonėms tokie įvykiai tampa tragedija, kartais pakeičia visą jų gyvenimą. Mums tai tik akimirka. Visgi, mums jie irgi paveikia. Pamažu, po truputį netektis po netekties mus išsekina. Per ilgą laiką prarandame labai daug ir daugybę dalykų, žmonių, patirčių mūsų akyse netenka reikšmės. Mes užmirštame, kaip, reikia vertinti, kaip jausti tam tikrus dalykus. Mes užmirštame, kaip mylėti.
Mane labai sužavėjo pagrindinė veikėja, kuri pasakojo visą istoriją. Tai, kitaip tariant, labai guvus ir žaismingas stilius buvo pasirinktas pateikiant istoriją. Pagrindinė veikėja nestokoja sarkazmo, yra drąsi ir truputėlį akiplėšiška, o tai truputį keista, kai pagalvoti, kad jai daugiau nei 400 metų! Juk  neturėtų ji elgtis kaip kokia išpaikinta paauglė. Tačiau pagrindinė veikėja būtent ir primena… paauglę. Nors jos gyvenime ir įvyko daugiau dalykų ir daugiau baisių įvykių jai teko išgyventi, tai jos nepaverčia veikėja tinkančią tik suaugusiems. Dėl to, kad jos gyvenimas tamsus ir kupinas kančios, troškimo save surasti, nepaprastai priartina prie paauglio skaitytojo. Juk paaugliai irgi pasimetę ir nori surasti savo gyvenimo kelią. Taigi, su pagrindine veikėja labai lengva susitapatinti ir ją pamėgti.
Šiaip knygą paskaityti patariu. Tikrai nenusivilsite, jeigu norite tokios lėtesnės knygos, su truputėliu filosofavimu, paslaptimis. Net pamiršau paminėti, kad čia yra sukuriama ir šiokia tokia paslaptis 🙂 Knyga patiks tiems, kam patinka knygos su paslaptimis, apie nemirtinguosius, įdomias pagrindines veikėjas.
Visos serijos knygos
tierman sutemos sutemoscdb_9786094034848_Nemirtinga_mylimoji_Amzinai_tavo.jpg_z1
keturi
Reklama

One thought on “Nemirtinga mylimoji – Cate Tierman (Knyga)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.